Gdzie jest Zalew Mietkowski?

Zalew Mietkowski to największy na Dolnym Śląsku zbiornik wodny. Powierzchnia tali wody zależnie od poziomu wody wynosi od 950 do 1000 hektarów wody (czyli około 10 km2).

Aby mieć porównanie, na tym terenie bez problemu zmieściłoby się miasto Kąty Wrocławskie (6,35 km2) lub kilka okolicznych wsi razem wziętych.

Znajduje się on na terenie Gminy Mietków i zajmuje ponad 11% jej powierzchni.

Jak dojechać nad Zalew Mietkowski?

Zalew Mietkowski jest bardzo dobrze skomunikowany z kilkoma miastami Dolnego Śląska i dlatego doskonale nadaje się na jednodniowy wypad nad wodę.

 

Dojazd do Zalewu Mietkowskiego z Wrocławia

Z Wrocławia najlepszy dojazd prowadzi autostrada A4 w stronę Legnicy. Zjeżdżamy na węźle Kąty Wrocławskie i skręcamy w lewo na Mietków. Potem jedziemy cały czas główną drogą kolejno przez miejscowości Kilianów, Piława, Milin, Mietków i dojeżdżamy do Borzygniewu.

 

Dojazd do Zalewu Mietkowskiego z Legnicy

Dojazd z Legnicy jest podobny: wyjeżdżamy z miasta kierując się autostradą A4 aż do węzła Kąty Wrocławskie i dalej wspomnianymi miejscowościami do Borzygniewu.

 

Dojazd do Zalewu Mietkowskiego ze Świdnicy

Najlepsza droga ze Świdnicy to droga krajowa nr 35 (DK 35). Kierując się nią w stronę Wrocławia skręcamy w lewo w miejscowości Tworzyjanów przed stacją paliw. Następnie jedziemy prosto i w Maniowie jedziemy prosto lub w lewo, zależnie od tego czy chcemy dojechać do Borzygniewu czy na początek wału zbiornika (Maniów Mały).